Fakültemizde, Dr. Öğr. Üyesi İlknur Kılınç danışmanlığındaki Fotoğraf Atölyesi tarafından “Eskimeyen Eller” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

eskimeyeneller1

Fakültemizde Dr. Öğr. Üyesi İlknur Kılınç danışmanlığında, Fotoğraf Atölyesi öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan “Eskimeyen Eller” isimli sergi düzenlendi. Serginin açılışına Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Muharrem Çetin, Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ersoy Soydan, Fakültemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. Açılış kurdelesini kesen Prof. Dr. Çetin, sergide fotoğrafları bulunan öğrencileri tebrik etti.

Sergiye, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Tuna, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erol Turan, Finans ve Bankacılık Bölümünden Prof. Dr. Aybala Aksoy ve sergide fotoğrafı çekilen meslek ustaları ziyarette bulundu.

eskimeyeneller2

Fakültemiz Konferans Salonu Holü’nde düzenlenen sergide, Fakültesimiz Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi Büşra Sarıdoğan, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencileri Emre Kepez ve Yaren Özdemir, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 2. sınıf öğrencileri Mehmet Ali Çetinkaya ve Tayfun Doğan’ın çektiği fotoğraflar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Sergide, bir zamanların en gözde mesleğiyken günümüzde gelişen teknoloji ve değişen hayat şartları sonucu unutulmak üzere olan mesleklerin ve ustalarının fotoğraflarına yer verildi.

eskimeyeneller3

Fakültemiz bünyesinde 2021 yılında kurulan Fotoğraf Atölyesi’nin danışman hocası Dr. Öğr. Üyesi İlknur Kılınç atölyenin ilk sergisini, ilk üyeleri olan öğrencileriyle birlikte hazırlamanın keyifli ama diğer taraftan stresli ve yorucu olduğunu anlattı.

Dr. Öğr. Üyesi Kılınç, sergi açılışı ve sonrasında gelen güzel yorumların bütün yorgunluklarını giderdiğini söyleyerek, “Kültürel mirasın kuşaktan kuşağa aktarılmasında önemli unsurlardan biri olan geleneksel el sanatlarımız modernleşme, tüketim kültürü, günümüz değişen dünya koşulları ve gelişen teknoloji nedeniyle unutulma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Amacımız bu şartlara rağmen hala yaşatılan, yaşatılmaya çalışılan mesleklere ve yerel değerlere dikkat çekmekti” şeklinde konuştu.

eskimeyeneller4

Fotoğrafları sergilenen öğrencimiz Mehmet Ali Çetinkaya, ”Biz arkadaşlarımızla yılmadan, sıkılmadan, keyifle ve gerektiğinde tekrar tekrar çekimlerimizi gerçekleştirerek bu güzel sergiyi açmayı başardık. Yardımlarından dolayı hocamız Dr. İlknur Kılınç’a ve bu süreçte beraber çalıştığım arkadaşlarıma teşekkürlerim ederim” ifadelerini kullandı.

eskimeyeneller5

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Yaren Özdemir ise öğrenci olarak açtığı ilk serginin kendisine mutluluk ve gurur verdiğine değinerek “Okulumuz sona ermeden bir sergiye de imza atmış olmak ileride unutamayacağım deneyimlerinden birini sundu bana. Tabi ki bir çok zorlukla karşılaştık ancak hepsinin üzerinden özenle gelmeye çalıştık” dedi.

Sergi, 17 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.